The Cassino
 
Bio
The Cassino - indie rockowe trio, które porywa tłumy! Zespół na scenie obecny jest już od kilku lat, jednak ich debiutancka płyta - „Części”, ukazała się zaledwie rok temu. Grupa wiosną zakończyła własną trasę koncertową, wyprzedając z sukcesem kluby w największych polskich miastach. Nowy materiał zaprezentowali również występując u boku zespołu happysad oraz na scenie Męskiego Grania 2022, gdzie grali również w 2019 roku.
Dodatkowo, Hubert Wiśniewski - lider i wokalista, zagrał solowe koncerty przed brytyjską grupą Only The Poets, czym zaskarbił sobie pokaźną grupę nowych fanów. Młodzi artyści docenieni zostali też w konkursie PL Music Video Awards, w ramach którego otrzymali nominację w kategorii najlepszy teledysk rockowy. Poza płytą “Części”, zespół ma na koncie trzy EPki. Jesienią 2022 roku grupa wyruszyła w trasę koncertową wyprzedając kluby w największych polskich miastach, a lider zespołu wystąpił na scenie festiwalu BUSH w Budapeszcie.

MANAGEMENT / BOOKING
MARTA CECOT | marta.cecot@fonobo.pl
571536011

BOOKING
OLIVIER SKRZYPEK | olivier.skrzypek@fonobo.pl

PRESS / MEDIA
KASIA GAWĘSKA | katarzyna.gaweska@fonobo.pl
604 963 949

"Glass and Styrofoam" to trzecia EP-ka charyzmatycznego zespołu The Cassino. Rock miesza się tu z bluesem, funkiem i psychodelią, w piosenkach słychać też wyraźne inspiracje zespołami zaliczanymi do nurtu indie. Jednocześnie minialbum utrzymany jest w charakterystycznym dla grupy charakterze i znajdziemy na nim szczerość oraz kipiące od emocji teksty.
Długo wyczekiwane debiutanckie wydawnictwo grupy The Cassino! Album “Części” to doskonała mieszanka bluesa i funku zainspirowana wyspiarskim indie rockiem. Świeże brzmienia dopełniają pełne emocji teksty, przez które przemawia prawda i szczerość. Płyta „Części” to 12 utworów, które są efektem długiej drogi, którą Hubert, Michał i Piotr przeszli zarówno jako zespół, jak i jednostki.
Dyskografia

zobacz album
Glass and Styrofoam
2020

zobacz album
Części
2021
Video
The Cassino - Spalona Ziemia
The Cassino - Twój głos
The Cassino - Glass and Styrofoam
The Cassino - Clouds
The Cassino - Another Time
The Cassino - Oceania