The Cassino
 
Bio
The Cassino - indie rockowe trio, które porywa tłumy! Zespół na scenie obecny jest już od 2013 roku, ale dopiero osiem lat później nakładem FONOBO Label ukazała się jego debiutancka płyta “Części”, która pomogła mu dotrzeć do szerszej publiczności, co widać było na jesiennych koncertach. Podczas wiosennej trasy w 2022 roku grupa wyprzedała z sukcesem kluby w największych polskich miastach. Materiał z płyty The Cassino zaprezentowali również występując u boku zespołu happysad oraz na scenie Męskiego Grania 2022 (gdzie grali również w 2019 roku). Hubert Wiśniewski - lider i wokalista, zagrał solowe koncerty przed brytyjską grupą Only The Poets, czym zaskarbił sobie pokaźną grupę nowych fanów. Młodzi artyści docenieni zostali też w konkursie PL Music Video Awards, w ramach którego otrzymali nominację w kategorii najlepszy teledysk rockowy. Poza płytą “Części”, zespół ma na koncie trzy EP-ki. Jesienią 2022 roku grupa wyruszyła w kolejną trasę koncertową, która również okazała się sukcesem, a lider zespołu wystąpił na scenie festiwalu BUSH w Budapeszcie. Na życzenie fanów, w maju 2023 roku muzyka grupy ponownie rozbrzmiała w różnych zakątkach Polski. Obecnie The Cassino promuje swój singiel “Drugi / Dym”, rozpoczynający nową erę w twórczości zespołu.

MANAGEMENT / BOOKING
MARTA CECOT | marta.cecot@fonobo.pl
571536011

PRESS / MEDIA
KASIA GAWĘSKA | katarzyna.gaweska@fonobo.pl
604 963 949

"Glass and Styrofoam" to trzecia EP-ka charyzmatycznego zespołu The Cassino. Rock miesza się tu z bluesem, funkiem i psychodelią, w piosenkach słychać też wyraźne inspiracje zespołami zaliczanymi do nurtu indie. Jednocześnie minialbum utrzymany jest w charakterystycznym dla grupy charakterze i znajdziemy na nim szczerość oraz kipiące od emocji teksty.
Długo wyczekiwane debiutanckie wydawnictwo grupy The Cassino! Album “Części” to doskonała mieszanka bluesa i funku zainspirowana wyspiarskim indie rockiem. Świeże brzmienia dopełniają pełne emocji teksty, przez które przemawia prawda i szczerość. Płyta „Części” to 12 utworów, które są efektem długiej drogi, którą Hubert, Michał i Piotr przeszli zarówno jako zespół, jak i jednostki.
Dyskografia

zobacz album
Glass and Styrofoam
2020

zobacz album
Części
2021
Video
The Cassino - Spalona Ziemia
The Cassino - Twój głos
The Cassino - Glass and Styrofoam
The Cassino - Clouds
The Cassino - Another Time
The Cassino - Oceania