Ralph Kaminski
 
Bio
Wokalista, autor tekstów oraz kompozytor.
W listopadzie 2016 roku ukazał się jego debiutancki album "m o r z e", który sam wyprodukował - album okazał się dużym sukcesem. Wystąpił na wielu największych polskich fesitwalach muzycznych takich jak Orange Warsaw Festiwal, Opener Festiwal, OFF Festiwal, Męskie Granie, Pol'And'Rock.
Również trwająca 2 lata trasa promująca debiut była wielkim sukcesem.
Jest absolwentem Akademi Muzycznej w Gdańsku - studiował na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Studiował również na Międzynarodowym Uniwersytecie Muzycznym CODARTS w Rotterdamie.
W marcu 2019 roku zdobył Grand Prix oraz nagrodę publiczności na jubileuszowym 40stym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Od 2018 wspólnie z Arturem Rawiczem prowadzi podcast muzyczny "Dwa Światy" na największym portalu muzycznym w Polsce - CGM - 2 sezon podkastu prezentowany jest na międzynarodowej platformie Tidal.
Pierwszy album Ralpha to spójny, bardzo osobisty materiał, tworzony i produkowany
w całości przez artystę. Teksty opowiadają historie różnych miłości, pierwszego złamanego serca, ale także wchodzenia w rzeczywistą, namacalną dorosłość i prozę życia „na własną rękę”... Muzyka Ralpha jest dojrzała, głęboka i poruszająca, również, a raczej przede wszystkim dzięki wyjątkowemu, niesamowicie różnorodnemu, wymykającemu się oczywistym klasyfikacjom wokalowi artysty.
W sierpniu 2019 roku Ralph rozpoczyna nową ekscytującą podróż i prezentuję KOSMICZNE ENERGIE!
Do singla powstał brawurowy teledysk wyprodukowany przez Dawida Wawrzyszyna z Daydream Production oraz Karolinę Wierzbicką.
Reżyserią i napisaniem scenariusza zajął się sam Ralph. Artysta był również odpowiedzialny za wybór obsady klipu oraz współodpowiedzialny za przygotowanie kostiumów. Sam wcielił się też w jedną z postaci, które możemy oglądać na ekranie. Obok artysty w teledysku wystąpili zdolni aktorzy młodego pokolenia.

„Wszystkiego Najlepszego” to drugi singiel zapowiadający nowy album Ralpha Kaminskiego. Artysta prezentuje teledysk, który sam wyreżyserował i do którego napisał scenariusz. Ralph ponownie zaprasza do swojego wyimaginowanego świata. Tym razem zabiera nas w podróż do abstrakcyjnego miasteczka przyczep kempingowych inspirowanego rodzinnymi stronami. Utwór „Wszystkiego Najlepszego” to finałowa piosenka z płyty, której datę premiery poznamy niebawem.
Dyskografia

zobacz album
Morze
2016

zobacz album
Młodość
2019

zobacz album
KORA
2021
Video
Ralph Kaminski - Wszystkiego Najlepszego
Ralph Kaminski - KOSMICZNE ENERGIE
Ralph Kaminski - Morze
Ralph Kaminski - Meybick song
Ralph Kaminski - Podobno
Ralph Kaminski - Lato bez Ciebie
Ralph Kaminski - Zawsze