Ralph Kaminski
 
Bio
Ralph Kaminski to wokalista, autor tekstów oraz kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Studiował również na Muzycznym Uniwersytecie Codarts w Rotterdamie. Artysta związany jest na co dzień z agencją artystyczną Tuf oraz Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Jego twórczość nawiązuje stylistyką do artystycznego popu oraz muzyki filmowej. Instrumenty klasyczne, takie jak skrzypce czy fortepian to nieodłączne elementy tworzonych przez niego kompozycji.
Pierwszy album Ralpha to spójny, bardzo osobisty materiał, tworzony i produkowany
w całości przez artystę. Teksty opowiadają historie różnych miłości, pierwszego złamanego serca, ale także wchodzenia w rzeczywistą, namacalną dorosłość i prozę życia „na własną rękę”... Muzyka Ralpha jest dojrzała, głęboka i poruszająca, również, a raczej przede wszystkim dzięki wyjątkowemu, niesamowicie różnorodnemu, wymykającemu się oczywistym klasyfikacjom wokalowi artysty.
Ralph Kaminski ma za sobą występ podczas festiwalu w Opolu, gdzie razem z zespołem My Best Band in the World został zaproszony do przedstawienia swojego autorskiego materiału na scenie alternatywnej. Artysta dzielił scenę z takimi gwiazdami jak Mela Koteluk, Kasia Nosowska czy Anita Lipnicka. Wystąpił na wielu najwiekszych polskich festiwach jak Orange Warsaw Festiwal, Opener Festival, OFF Festival czy Enea Spring Break.
Dyskografia

zobacz album
Morze (Full album)
2016
Video
Ralph Kaminski - Morze
Ralph Kaminski - Meybick song
Ralph Kaminski - Podobno
Ralph Kaminski - Lato bez Ciebie
Ralph Kaminski - Zawsze