Przebiśniegi
 
Bio
Przebiśniegi – trio, jakiego brakowało na polskiej scenie muzycznej! Chociaż Markus Żamojda, Jan Bąk i Joanna Jewuła poznali się dopiero na początku 2023 roku, w zakopiańskim Domu Pracy Twórczej Halama, gdzie zmarł Julian Tuwim i gdzie na ścianach można podziwiać oryginalne obrazy Witkacego od razu między nimi zaiskrzyło. Już tamtego dnia przystąpili do pracy nad swoimi pierwszymi kompozycjami.
Działalność Przebiśniegów to próba balansowania między tym, co oczywiste i tym, co zagmatwane, ubrana w brzmienia z pogranicza kilku gatunków: indie popu, rocka, synth popu, funku i disco. To wypadkowa trzech osobowości i ich osobistych inspiracji oraz hołd dla formacji z lat 60-tych. W zespole jest aż trzech wokalistów, co wyróżnia go na polskiej scenie muzycznej, tak samo jak charakterystyczne dla nich poetyckość i poczucie humoru.
Ich debiutancki singiel “Ostatni dom” zapewnił im sukces radiowy, przychylność dziennikarzy muzycznych i zainteresowanie ze strony słuchaczy. Zespół zakończył 2023 rok wyprzedanym koncertem premierowym w Warszawie. Obecnie grupa przygotowuje się do wydania debiutanckiego albumu.
Video