KIWI
 
Bio
Pod pseudonimem KIWI kryje się Wiktoria Nazarian – krakowska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Mówi, że najpiękniejsze rzeczy powstają, kiedy zamknie się sam na sam z Abletonem. Uwielbia połączenie delikatnego wokalu z elektronicznym brzmieniem. Tworzy piosenki, które łapią za serce i hipnotyzują słuchacza. Swoją solową karierę rozpoczęła od akcji FONOBO Pitcher, w ramach której wydała swój debiutancki singiel. Kontynuując współpracę z FONOBO Label wypuściła EPkę "Nocą". Jej wrażliwość oraz świeże podejście do muzyki zostały docenione przez słuchaczy oraz Spotify. KIWI była jedną z twarzy pierwszej lokalnej odsłony projektu RADAR, którego celem jest wspieranie młodych artystów z Polski. Jej debiutancki album zatytułowany “Pętla" ukazał się 28 stycznia 2022 r. i zebrał wyłącznie pozytywne recenzje. Przy okazji premiery płyty, artystka zagrała trasę koncertową w największych polskich miastach, którą wyprzedała w zaledwie kilka dni! Z premierowym materiałem wystąpiła również na scenach polskich festiwali - FEST Festival, OFF Camera, Great September. Jesienią wyruszyła w kolejną trasę koncertową i wypuściła wyjątkową live sesję, w ramach której zaprezentowała swoje najpopularniejsze numery w zupełnie nowej odsłonie. W maju tego roku ukazała się jej kolejna EPka “PARANOJE”, która została bardzo dobrze przyjęta przez fanów artystki oraz krytyków.


MANAGEMENT / BOOKING
MARTA CECOT | marta.cecot@fonobo.pl
571536011

PRESS / MEDIA
KASIA CIEŚLUK | katarzyna.ciesluk@fonobo.pl
504129285
Debiutancka EP-ka „Nocą” to 20-minutowa podróż do świata KIWI. Elektroniczne brzmienie, wpadające w ucho melodie oraz subtelny wokal tworzą charakterystyczny klimat, którym artystka hipnotyzuje słuchaczy. Na minialbumie znajduje się sześć kompozycji, w których artystka opowiada o swoich niepokojach i lękach.
Debiutancki album KIWI to jedenaście pełnych emocji kompozycji, będących zapisem myśli zapętlających się od dłuższego czasu w jej świadomości. Piosenki dotykają tematów, które za nic nie chcą opuścić jej głowy i cały czas ją nawiedzają. Każdy z utworów opowiada całkowicie inną historię i dotyka różnych, powracających w myślach autorki kwestii. KIWI w charakterystycznym dla siebie stylu hipnotyzuje i czaruje słuchaczy nietuzinkowym głosem i muzycznymi aranżami.
PARANOJE EP to najnowszy materiał KIWI, który może zaskoczyć jej dotychczasowych fanów. Wszystkie numery nadal są utrzymane w elektronicznym sznycie, ale nie brakuje na nich żywych instrumentów, do których artystkę ciągnie coraz bardziej. KIWI w sześciu podszytych wieloma emocjami kompozycjach, opowiada przede wszystkim o lęku, który nawiedza nas w różnych sytuacjach. Zdradza również, że materiał, który znalazł się na EPce jest jej najbliższy, ponieważ odpowiedzialna jest w dużym stopniu również za produkcję.
Dyskografia

zobacz album
Paranoje
Video
KIWI - Paranoje
KIWI - Kruszysz
KIWI - Tańcz
KIWI - Nocą
KIWI - Zatraceni
KIWI - Co chowasz?