Bio
Niezwykle uzdolniony i wrażliwy dwudziestoczterolatek. Z muzyką związany od dziecka. Śpiewał w Operze Narodowej, uczęszczał do szkoły artystycznej Flynn Performing Arts w Newry oraz studiował wokal na prestiżowej londyńskiej uczelni BIMM. Dysponuje niezwykle rzadkim głosem – kontratenorem. Mimo klasycznego wykształcenia, w swojej twórczości stawia na ambitny pop oraz muzykę alternatywą. Debiutował w FONOBO Pitcher singlem „Do you wanna come over?”, którym zachwycił ponad milion słuchaczy na całym świecie. 25 marca 2022 ukazał się jego debiutancki album „POWER” (wyd. FONOBO Label).
„POWER” to płyta bardzo osobista i emocjonalna, a sam jej tytuł stanowi zapowiedź tego, co na niej znajdziemy. Tym jednym słowem Jann określa siebie jako artystę, a także tematy, które go nurtują. W pięciu numerach zebrał swoje dotychczasowe doświadczenie oraz wszystkie inspiracje, dlatego słuchając albumu od pierwszego do ostatniego numeru można dowiedzieć się gdzie był, przez co przeszedł i na czym aktualnie stoi. Wszystkie utwory, które znalazły się na płycie to autorskie kompozycje Janna. Artysta odpowiada za warstwę tekstową i muzyczną wszystkich kawałków, a przy produkcji numerów współpracował z duetem SARAPATA oraz Jeremiaszem Hendzlem.
Od momentu wypuszczenia debiutanckiej EPki niezwykle rozwinął swoją pewność siebie jako artysta, co doskonale słychać w jego najnowszym singlu “Gladiator”, którym podbił serca milionów słuchaczy w kraju i za granicą.
Na początku roku Jann wziął udział w preselekcjach do konkursu Eurowizji 2023, podczas których wykonał piosenkę “Gladiator” przed 2-milionową publicznością. Wzbudził tym zachwyt widzów, o czym świadczy zajęcie pierwszego miejsca w głosowaniu SMS. Numer zyskał rzeszę nowych fanów i znalazł się na pierwszych miejscach najpopularniejszych playlist w Spotify.
Jann - jak sam przyznaje, najlepiej czuje się na scenie. W ciągu ostatniego roku, można było go zobaczyć na największych polskich festiwalach (m.in. OFF Festival, Great September). Zagrał również w Budapeszcie (BUSH 2022) oraz Bratysławie. Jesienią ruszył w swoją kolejną trasę koncertową oraz wystąpił z zespołem przed Ralphem Kaminskim. Na swoim koncie ma również inne supporty (Boy Pablo, Homeshake).

MANAGEMENT
ANNA WYSOCKA | anna.wysocka@fonobo.pl

BOOKING
MARTA CECOT | marta.cecot@fonobo.pl
571536011

PRESS / MEDIA
KASIA CIEŚLUK | katarzyna.ciesluk@fonobo.pl
504129285
Dyskografia

zobacz album
Power
2022
Video
Gladiator
Promise
Smile
Do you wanna come over?
One missed call