Bio
Hela to niezwykle utalentowana songwriterka i wokalistka okrzyknięta nadzieją polskiej sceny pop! Po wielu latach spędzonych w szkole muzycznej sięgnęła po gitarę i zaczęła pisać własne piosenki. Zadebiutowała w 2020 roku utworem “Jedną Nogą”, którym podbiła serca słuchaczy. Rok później we współpracy z FONOBO Label wydała EPkę "Na swój kształt", na której znajdziemy kompozycje będące idealnie wyważonym miksem folkowych inspiracji z popowym brzmieniem i delikatnym wokalem. Jeden z singli promujących materiał - piosenkę “Na opał”, można było usłyszeć w serialu “Kontrola” produkcji TVN. Artystka tworzy muzykę z pogranicza indie-folku i folk-popu, która idealnie sprawdza się podczas występów na żywo,
co udowodniła podczas swojego premierowego koncertu w Warszawie oraz na scenie letniej Browarów Warszawskich. Jej ostatni singiel - “Latem”, to jeden z najciekawszych hitów tych wakacji! Nowy utwór zaprezentowała na żywo na scenie festiwalu Great September w Łodzi.

MANAGEMENT / BOOKING
KAJA SIUDOWSKA | kaja.siudowska@fonobo.pl
600 807 522

PRESS / MEDIA
KASIA GAWĘSKA | katarzyna.gaweska@fonobo.pl
604 963 949
EP-ka „Na swój kształt” to charakterystyczna dla Heli muzyczna podróż na pograniczu indie-folku i folk-popu. Na debiutanckim minialbumie artystki znalazły się utwory, którymi podbiła ona serca słuchaczy - „Jedną nogą”, „Na opał” i „Na swój kształt”, a także dwie zupełnie nowe piosenki - singiel “Jak film” i kawałek “Wiosną”. Wszystkie kompozycje są idealnie wyważonym miksem folkowych inspiracji z popowym brzmieniem i delikatnym wokalem. Autorką wszystkich kompozycji i tekstów jest Hela, a za produkcję odpowiada Mateusz Hulbój. W nagraniach minialbumu udział wzięli Maciej Hubczak (perkusja), Lesław Matecki (gitary) i Wawrzyniec Topa (bas).
Dyskografia

zobacz album
Na swój kształt
2021
Video
Hela - Latem
Hela - Na swój kształt
Hela - Jedną nogą
Hela - Na Opał
Hela - Jak film