Bio
FONOBO Pitcher to projekt skierowany do młodych artystów, którzy chcą wejść ze swoją twórczością na wyższy level. Spośród zgłaszających się wykonawców FONOBO Label wybierze tych, którym wyda profesjonalnie przygotowane single, i którzy być może staną się gwiazdami jednego z najciekawszych wydawnictw muzycznych w Polsce. Laureaci mogą liczyć nie tylko na wsparcie w wydaniu piosenki, ale również w jej wyprodukowaniu. Wytwórnia zapewnia promocję w mediach tradycyjnych i społecznościowych oraz pomoc w stworzeniu jakościowego contentu do social mediów. Wszystkie wypuszczone w ramach projektu single znajdą się w dostępnych na rynku serwisach streamingowych i na playlistach Pitchera.
Akcja trwa do odwołania. Zgłoszenia można wysyłać na adres demo@fonobo.pl wpisując w tytule „FONOBO Pitcher”. Organizatorzy czekają na gotowe utwory i demówki. Najlepiej w formie niepublicznych linków do SoundClouda lub YouTube’a.
Magda Kluz - wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Pochodzi z Cieszyna, w którym uczęszczała do szkoły muzycznej i o mały włos nie została flecistką. Flet zamieniła na gitarę i odkryła pasję do pisania piosenek. Debiutowała jako połowa duetu SEALS, z którym wystąpiła m.in. na Enea Spring Break Festival, Netia Off Camera i AlterFeście. Została finalistką konkursów Skoda Auto Muzyka i Moico Enjoy Music. W nowym,
solowym projekcie połączyła szczere i osobiste teksty z organicznym, gitarowym brzmieniem, które jest najbliższe jej sercu.
Faustyna Maciejczuk to urodzona artystka. Przeszła przez wszystkie etapy edukacji muzycznej, kształciła się w szkole muzycznej w klasie skrzypiec i po trzynastu latach nauki ukończyła z wyróżnieniem II stopień Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej. Uczestniczyła też w przedsięwzięciach Opery i Filharmonii Podlaskiej, występowała w takich musicalach jak "Korczak" i "Skrzypek na dachu" oraz w operze "Traviata". Obecnie studiuje naukowe aspekty muzyki. Pragnie też dać odbiorcom więcej siebie proponując im autorskie piosenki.
Jelsa to warszawski zespół grający indie rocka z elementami indie folk i alt country. Eksperymentuje z organicznym brzmieniem gitar i klawiszy. Śpiewa na głosy o codzienności z przymrużeniem oka. I wyłącznie po polsku. Inspiruje się chicagowską sceną indiefolkową i takimi zespołami jak Wilco, Whitney i Big Thief. Członkowie zespołu poznali się w 2018 roku podczas pracy nad musicalem "Wrzenie". Wspólnie zagrali na festiwalu "Wschody" w Lublinie, zostali finalistami przeglądu Stage4YOU w warszawskim klubie Proxima i supportowali grupę Niemoc podczas koncertu w Warszawie.
W muzyce najbardziej cenią jej wartość emocjonalną oraz możliwość wyrażenia samych siebie za jej pośrednictwem. Poprzez granie tworzą własny świat, w którym każdy dźwięk związany jest z konkretnym wspomnieniem. Nawet nazwa zespołu wzięła się ze słodkiego sentymentu. Jelsa to bowiem miasto w Chorwacji, w którym wokalista zespołu spędził pierwsze wakacje ze swoją dziewczyną.
MARI to duet bliźniaczek Martyny i Natalii. Obie dziewczyny muzyką interesują się od zawsze. Chodziły do ogniska muzycznego i grały na szkolnych przedstawieniach. Gdy skończyły osiemnaście lat, zadecydowały o robieniu czegoś więcej niż granie coverów. Postanowiły pokazać swoją twórczość światu i tak powstał utwór „Falling”. Siostry swoją muzyką chcą pokazać, że każdy może spełniać marzenia i robić to, co kocha. Trzymają się też najnowszych trendów. Inspirację czerpią z zagranicznej muzyki współczesnej.
KIWI czyli Wiktoria Nazarian, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów z Krakowa. Ma w sobie pół krwi polskiej i pół ormiańskiej. Zanim rozpoczęła solową karierę była częścią projektu Out Of The Box, który współtworzyła z Mateuszem Frankiewiczem z Hyper Son. Mówi, że najpiękniejsze rzeczy powstają, kiedy zamknie się sam na sam z Abletonem w swoim pokoju na jedenastym piętrze. Uwielbia połączenie delikatnego wokalu z elektronicznym brzmieniem. Tworzy piosenki, które łapią za serce i hipnotyzują słuchacza.
Cześć, jestem Antonina.
Lubię dobrze zjeść i piję dużo wody. Śpię co najmniej siedem godzin dziennie. No chyba, że naprawdę nie ma na to szans. Pracuję nad tym, żeby być wdzięczną za to, co mnie spotyka.
Nie mam jeszcze spektakularnej drogi muzycznej, ale mam za to swoją opowieść. Zresztą sami sprawdźcie - przedstawia się słuchaczom Antonina.
Agata Radziszewska ma osiemnaście lat. Pierwsze teksty i melodie zaczęła
układać jeszcze w podstawówce. Chodziła wtedy do szkoły muzycznej na perkusję. Przez długi czas jej piosenki były sekretem, ale w końcu zdecydowała się nimi podzielić ze światem. Chodzi w nich przede wszystkim o emocje i teksty inspirowane zdarzeniami, które przytrafiają się jej rodzinie, przyjaciołom, no i jej samej. Stara się, żeby te słowa nie były oczywiste, tak by słuchacze mogli interpretować je po swojemu. Chce, żeby w jej twórczości, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Kamil Kempiński ma dwadzieścia jeden lat i jest studentem wrocławskiej weterynarii. Jego przygoda z muzyką zaczęła się trzy lata temu, gdy spontanicznie spod jego gitary wyszedł pierwszy utwór. Początkowo został schowany do szuflady, ale Kamil w końcu zdecydował się podzielić nim ze światem.
"Wszystkie moje teksty są osobistą formą wyrzucania z siebie emocji, które się we mnie kumulują. Swoją twórczość traktuję jak własny pamiętnik, a każdy utwór jak pojedynczy wpis. Wszystkie słowa płyną prosto z mojego serca i mam nadzieję, że od teraz zaczną trafiać do słuchaczy - opowiada o swojej muzyce Kamil.
Jea Mira mieszka i tworzy w Londynie. Debiutuje na scenie muzycznej dzieląc się mistyczno-lirycznym brzmieniem i rozmarzonym wokalem. Swoją muzyczną wrażliwość kształtowana na ikonach muzyki popularnej, takich jak Rihanna, na wybitnych feministycznych autorkach, takich jak Lorde, oraz na kultowych bandach, takich jak Fleetwood Mac. Z kolei pracując nad debiutanckim materiałem zdecydowała się umiejscowić swoją artystyczną wizję w dźwiękach alternatywnego popu.
Jann ma dwadzieścia jeden lat, mieszka w Londynie i studiuje songwriting na prestiżowej uczelni BIMM, którą ukończyli m.in James Bay i George Ezra. Wcześniej uczęszczał do szkoły artystycznej Flynn Performing Arts w Newry i śpiewał w chórze. Jest kontratenorem, a jego głos ma czterooktawową skalę. Jann to wszechstronny i uzdolniony wokalista, który, pomimo klasycznego wykształcenia, w swojej twórczości jest zorientowany na ambitny pop i muzykę alternatywą.
Sweeper to paczka przyjaciół, którzy założyli zespół dla czystej frajdy. Kręci ich to,
co tworzą, a tworzą muzykę alternatywną inspirowaną indie rockiem i czasem rapem.
Lubią eksperymentować i próbować nowych rzeczy, ale zawsze jest to Sweeper.
Z kolei Sweeper to Maria Gojło na wokalu i perkusji, Hugo Tarres na wokalu i gitarze,
Mikołaj Prościński na gitarze i Lucjan Szczęsny na basie. Wspólne granie daje im przede
wszystkim ogromną przyjemność. Muzykę traktują przede wszystkim jak rozrywkę, ale
nie ukrywają swoich ambicji. Pragną dotrzeć ze swoimi utworami do szerokiego grona
odbiorców.
Under The Shower to wrocławski zespół przyjaciół grających rocka. Jego członkowie inspirują się m.in. współczesnym brzmieniem z zagranicy i odwołują się do takich kapel jak chociażby Artcic Monkeys. Utwór "Tęskno" to efekt ich konsekwentnej pracy i wieloletniego doskonalenia umiejętności. Dzięki niemu grupa ma nadzieję wypłynąć na szerokie wody.
Kamil Klabiński to obiecujący wokalista i autor tekstów. Swoje utwory tworzy wspólnie z perkusistą Cyprianem Kajetanem. Zaczynał w 2020 r. Zupełnie niezależnie wydał wówczas trzy single: "Bandina Motel", "Złe sen" oraz "MIM". Kolejny rok swojej artystycznej działalności rozpoczyna wraz z akcją FONOBO Pitcher. W ramach projektu wytwórni FONOBO Label ukazał się jego premierowy singiel pt. "Szkoda". Utwór jest dostępny w serwisach cyfrowych, z kolei na kanale wytwórni można oglądać teledysk, który był współtworzony przez samego artystę.
Lulu x Uaziuk to rapowy projekt. Duet z Warszawy szuka poza granicami gatunku, flirtuje z popem i nie bierze jeńców w tekstach. W poprzednim projekcie wystąpili m.in. na scenie Open'era i jako support Crystal Fighters. Wraz z premierowym utworem i pod nowym szyldem zaliczają świeży start, gotowi wjechać z buta w tematy dotychczas przemilczane przez innych raperów.
Oliwia Januszewska to pochodząca z kołobrzeskich rewirów wokalistka i autorka tekstów. Pisze o wszystkim tym, co jej w duszy gra. Zamyka oczy, bierze głęboki oddech, a potem... przelewa na papier swoje myśli i czary. Kocha koty, a z tej miłości wziął się tytuł jej debiutanckiego singla - "Kicia".
Współpraca międzynarodowa, czyli duet Zu x Maela. Na co dzień dzieli je 1600 km, jednak nie jest to przeszkodą we wspólnej pracy nad muzyką. Zu w Brighton pisze melodie, a Maela teksty w Warszawie. Dziewczyny znają się jeszcze ze szkolnej ławki w szkole muzycznej, ale wspólnie tworzyć zaczęły dopiero w marcu 2021 roku. Nawzajem się inspirują i przelewają historie własne i zasłyszane na klawisze i papier.
Ola Poskrop to niezwykle wrażliwa i emocjonalna siedemnastolatka. Z muzyką związana od dziecka. Cały czas poszukuje nowych i świeżych dźwięków, brzmień oraz rozwiązań, dlatego też często sięga po różne instrumenty. Na pisanie tekstów odważyła się dopiero na początku 2020 roku i niemal od razu zaczęła dzielić się swoją twórczością z bliskimi. Teraz idzie o krok dalej i prezentuje swoją muzykę w akcji FONOBO Pitcher.
livia lena - młoda artystka odkryta w ramach akcji FONOBO Pitcher. Wychowywała się w artystycznym otoczeniu, więc z muzyką i sztuką związana jest od najmłodszych lat. Od 2019 roku pisze i komponuje swoje piosenki, którymi dotychczas dzieliła się w mediach społecznościowych. Jest niezwykle wrażliwa i jak sama mówi, tworzenie tekstów traktuje jako pewnego rodzaju terapię. Pisząc przelewa wszystkie uczucia, emocje i myśli na papier, co bardzo często pozwala jej na zrozumienie samej siebie.
Członkowie zespołu RIL ANZY z muzyką i sceną związani są od wielu lat. Jednak dopiero teraz postanowili połączyć swoje siły, choć zupełnie tego nie planowali. Pod koniec 2020 roku spotkali się w sali prób, żeby wspólnie pograć, a już po kilku godzinach byli zespołem. Muzyka opowiadają historie i dzielą się swoimi przeżyciami. Chcą, aby ich piosenki dodawały energii, wzmacniały pewność siebie, a nawet inspirowały.
Debiutują w akcji FONOBO Pitcher pełnym energii i buntu numerem „no problems”.
Krzewy to duet muzyczny, który powstał z fascynacji akustycznymi brzmieniami i oszczędną produkcją. Tworzą go Ewa Zaborowska - autorka tekstów i melodii, oraz - odpowiedzialny za warstwą muzyczną, produkcję i miks - Paweł Sulewski. W swoich utworach łączą minimalistyczną formę i dużą dawkę emocji. Inspirują się codziennymi przeżyciami, naturą, filmami oraz wszystkim, co proste i naturalne.
JUNA Ara to dziewiętnastoletnia aspirująca raperka i autorka tekstów. Tańczy od dziecka, a pisze od nastoletniości. Zaczynała od nieśmiałych freestyle’i ze swoim starszym bratem, który wciągnął ją w rap puszczając w drodze na wakacje do Francji „Man On The Moon II”. Freestyle, a z czasem autorskie kawałki, przenosiła na jam’y, ogniska i występy przed przyjaciółmi. Jej teksty są obrazowe, teatralne, a przede wszystkim szczere.
Daymond, czyli Damian Brodnicki, to młody wokalista, kompozytor i autor tekstów zamieszkały w Gdańsku, ale urodzony w Kwidzynie. Daymond już jako dziecko pisał i komponował własne piosenki, a w kolejnych latach poszerzał swoją wiedzę dotyczącą produkcji, pisania tekstów i śpiewu. Jako 16-latek odkrył, że tworzenie muzyki daje mu zbyt dużą satysfakcję, by nie zająć się nią na poważnie. W marcu 2023 r. zadebiutował w ramach akcji FONOBO Pitcher, wydając singiel "save my mind", który miał okazję stworzyć wraz z Jannem i Jeremiaszem Hendzlem. Wokalista szuka w muzyce mroku i tajemnicy, które wyjątkowo go pociągają. Nie lubi się ograniczać, za to uwielbia eksperymentować, dlatego nie zamyka się na jeden gatunek muzyczny. Na co dzień studiuje zarządzanie i rozwija się w innych dziedzinach artystycznych, takich jak fotografia, malarstwo i taniec.
Video
Magda Kluz - Rzeka
Faustyna Maciejczuk - W mojej głowie
Jelsa - Inni mówią
MARI - Falling
Antonina - Czar
Agata Radziszewska - Dotknąć nieba
KIWI - Zatraceni
Kamil Kempiński - Ostatnia piosenka o tobie
Agata Radziszewska - Dotknąć nieba
Jea Mira - In Blue
Jann - Do You Wanna Come Over?
Kamil Klabiński - Szkoda
Sweeper - A child's birthday waltz
Under The Shower - Tęskno