Unlisted Festival - Najmniejszy festiwal w Warszawie
 
Bio
Unlisted Festival vol.1 - najmniejszy festiwal muzyczny w Warszawie odbył się 9 marca 2018 w przestrzeni Galerii Mysia 3.

Unlisted Festival to nie tylko muzyka na najwyższym poziomie, ale także sztuka wizualna! Podczas pierwszej edycji festiwalu mogliśmy oglądać prace Eleonory Rogińskiej pod hasłem: „Małe rzeczy". Galeria MYSIA 3 w Warszawie wypełniła się muzyką, sztuką i nieprzeciętną atmosferą.
Na festiwalu zagrali: Linia Nocna, Surma oraz Heidrik.
Linia Nocna (PL) to duet, który tworzą Monika "Mimi" Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec. Debiutowali w czerwcu 2017 singlem „Znikam na chwilę”, za który otrzymali nagrodę redakcji Chillizet w plebiscycie na „Chilloutowy utwór roku 2017”. Zespół wystąpił także w ramach Warsaw Music Week.
W listopadzie swoją premierę miał drugi singiel „Nad Wisłą”, w którym gościnnie wystąpił Kuba Sienkiewicz, wokalista legendarnego zespołu Elektryczne Gitary. Piosenka znalazła się w propozycjach do Listy Przebojów Trójki oraz na listach przebojów wielu stacji radiowych. Już 16 marca 2018 na rynku pojawi się debiutancki album Linii Nocnej „Znikam na chwilę” (Wydawnictwo Agora) z gościnnym udziałem Kuby Sienkiewicza oraz Buslava. Materiał charakteryzują elektroniczne brzmienia i nowoczesne produkcje, ale w warstwie wokalno-tekstowej nie brakuje też delikatności i poetyckości.
Surma (PT)
Magazyn "Musikexpress" określił artystkę jako największą nadzieję portugalskiej sceny muzycznej. Surma ma za sobą koncerty na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych. Jeszcze przed wydaniem debiutanckiego albumu została zaproszona do udziału w Reeperbahn Festival w Niemczech czy Eurosonic w Holandii. 9 marca na festiwalu Unlisted wystąpi tuż przed wylotem na koncert w ramach konferencji SXSW w Teksasie. Będzie to pierwszy występ artystki w Polsce.
Surma to niezależność, magia i wolność. Jednoosobowy band artystki to fuzja muzycznych inspiracji, historii i niezwykłych emocji. Jej debiutancki album „Antwerpen“, który podbija zachodnie rynki, składa się z 10 niezwykłych utworów. Każdy z nich, napisany w innym języku, skupia się wokół tematu podróży, domu i szukania swojego miejsca na świecie.
HEIDRIK (IS)
Muzyka HEIDRIKA to połączenie filmowej wrażliwości, akustycznego brzmienia klasycznych instrumentów i bezbłędnych kompozycji z poetycką warstwą liryczną. Debiutancki album „Funeral”, który ukaże się na polskim rynku 16 marca 2018 roku, to zbiór przepięknych, ulotnych utworów, pełnych charakterystycznego dla Wysp Owczych - stamtąd pochodzi HEIDRIK - klimatu i równie typowego dla tego regionu świata liryzmu. Album został wyprodukowany przez Janusa Rasmussena, połowę znanego duetu Kiasmos, a wydany przez Fonobo Label. Fanom kina HEIDRIK znany jest jako niesamowicie utalentowany reżyser. Jego ostatni film „Skuld” był nominowany do duńskiej nagrody Ekko Award w aż pięciu kategoriach i ostatecznie zwyciężył w dwóch. Umiejętności, talent i wrażliwość muzyczna pozwala mu realizować się także w roli twórcy teledysków (nagroda w kategorii najlepszy klip w roku 2015 za „Eivor” Rain) i co jest dla nas szczególnie interesujące pozwala samemu tworzyć i nagrywać muzykę.


Powered by Frontera, On Lemon Polska, Hiro, Warsawholic, Warsawnow.pl, MYSIA 3 & FONOBO Label
Video