The Lollipops

The Lollipops

Galeria
Bio

Grupa założona w Olsztynie w 2008 r. Muzyka zespołu kojarzona z nurtem muzyki alternatywnej, czerpiąca z inspiracji gitarowym hałasem, melodyjnymi piosenkami
i filmową psychodelią. Mają na koncie dwa albumy długogrające – Miniatures (2014, MTJ) i Hold! (2011, Polskie Radio)

Na początku swojej działalności mocno związani z Programem Trzecim Polskiego Radia.

Zaliczyli największe polskie festiwale (Open’er, OFF Festival i Seven Festival Music and More), supportowali The Raveonettes i Grinderman, wystąpili także podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Demoludy, Don’t Panic! We Are From Poland, 26. Dni Sztuki Współczesnej i Yach Film Festiwalu.

Sprawdzają się na dużych scenach i w przyciasnych klubach, z jednej strony prezentując gitarowy brud, z drugiej zaś sensualne, miejscami transowe elementy.

Punktem zwrotnym w karierze zespołu był występ na „Dniach Białej Flagi” w toruńskiej Odnowie, gdzie zespół poznał producenta Leszka BIOLIKA. Efektem tej znajomości był singiel „Good Girl”, który spotkał się z ciepłym przyjęciem na Liście Przebojów „Trójki”, utrzymując się na niej przez 10 tygodni. Grupa wielokrotnie gościła na antenie „Trójki” w programie „Offensywa”, także w ramach koncertów „na żywo” ze studia im. Agnieszki Osieckiej.

We wrześniu 2010 r. The Lollipops zdobyli grand prix na Festiwalu Gramy w Szczecinie. W 2011 roku zespół został wybrany przez samego Nicka Cave’a na support przed jego zespołem Grinderman podczas 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

29 i 30.09.2013 roku The Lollipops supportuje duńską formację The Raveonettes. Oba koncerty, w Gdańsku i Warszawie, zebrały wyłącznie pozytywne recenzje zarówno od Zespołu, organizatorów jak i publiczności:

„The Lollipops to chyba najlepszy możliwy support dla The Raveonettes. Wybranie ich na rozgrzanie publiki było dobrym posunięciem – w końcu to bardzo podobne klimaty. Było mocno rock’n’rollowo, była energia i dobry kontakt z publicznością. Bardzo dobry koncert!”

UWOLNIJ MUZYKĘ

“The Lollipops, pełniące rolę drugiego supportu, czerpało z kolei z artystów tworzących zarówno dwadzieścia, jak i czterdzieści lat temu. Z jednej strony ich gitary potrafiły shogaze’owo się rozmywać, z drugiej zaś ich utwory są rock’n’rollowe i mocno taneczne, przywodząc na myśl Black Rebel Motorcycle Club. Był to bardzo dobry koncert, udowadniający, że The Lollipops to nie tylko niezłe albumy, ale kawałki świetnie wypadające na żywo.”

ibedeker.pl

 

Dyskografia
The Lollipops
Miniatures
2014
Fonobo/MTJ Kup płytę

  1. Keyhole Kate
  2. Who Would…
  3. Daydreaming
  4. Mallory
  5. She Makes Mistakes – She Will Be Fine
  6. Action!
  7. November
  8. From Place To Place To Place
  9. Folded Arms
  10. Whereabouts
The Lollipops
Hold
2011
Polskie Radio

Video
She Makes Mistakes - She Will Be Fine
Long Way Home
Girls` Night Out
Trash Bottles 'n Guns
Koncerty

Listopad 7, piątek, 2014
Warszawa - Chwila

Listopad 8, sobota, 2014
Pisz - Tawerna pod wierzbami

Listopad 14, piątek, 2014
Elbląg - Pub Sąsiedzi

Listopad 15, sobota, 2014
Ustka - Pub Ramydada

Listopad 21, piątek, 2014
Szczytno - Pub Czad

Listopad 22, sobota, 2014
Sopot - Underground

Listopad 28, piątek, 2014
Ostróda - Ostrock, Amfiteatr, Sala kameralna

Listopad 29, sobota, 2014
Warszawa - Europejskie Targi Muzyczne CJG, Cafe Kulturalna

Grudzień 6, sobota, 2014
Ostrołęka - U Studentów