Nash

Nash

Galeria
Bio

Nash to nowy zespół na polskiej scenie muzycznej debiutujący autorską płytą „Trik”, która ukaże się 9 maja 2016 nakładem Wytwórni Fonobo (sublabel MTJ).
Tworzą go osoby prezentujące trzy różne temperamenty muzyczne: Ania Gadt, Miłosz Wośko i producent Andrzej Izdebski.

Na płycie mieszają się rozmaite brzmienia gitar, pianina i instrumentów klawiszowych, a także rzadko spotykane  w muzyce rozrywkowej waltornie, puzon, flugelhorn, skrzypce i klarnet basowy, które nadają interesujący kontekst śpiewanym utworom. Wszystkie teksty piosenek napisane są w języku polskim, a ich autorami są Miłosz Wośko i Dariusz Lewandowski. Nash jest nasz i powstawał między porannymi kawami, między nocnymi rozmowami i podróżami. Powstał z tęsknoty za piosenkami z melodią i polskim tekstem. Stał się antidotum na hałas, życiowy pęd i nieznaczące rozmowy – mówi o projekcie wokalistka formacji Ania Gadt.

 

Anna Gadt – wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie jako doktor wokalistyki jazzowej prowadzi tam klasę śpiewu. Zaczynała jako pianistka klasyczna, z czasem zainteresowała się muzyką improwizowaną i jazzem. Przełomem w jej karierze była główna nagroda konkursu Jazz Struggle i spotkanie z przewodniczącym jury Billym Harperem. Nagrała trzy autorskie albumy: Na mojej drodze (2008, nominacja do nagrody Fryderyk), Still I Rise (2010) oraz Breathing (2013), który został entuzjastycznie przyjęty przez fanów i krytyków.

Miłosz Wośko – pianista, aranżer, producent muzyczny, muzyk grający na instrumentach klawiszowych. Specjalizuje się w aranżacji na orkiestrę smyczkową. W tej roli pracował m.in. przy płytach Andrzeja Smolika – “3” i “4”, Maryli Rodowicz – “Jest cudnie” oraz “Lory Szafran”- “Sekrety życia według Leonarda Cohena”. Przez kilka lat wpółpracował z Melą Koteluk, a także m.in. z Miką Urbaniak, Rykardą Parasol, Markiem Dyjakiem. Był także członkiem zespołu Afro Kolektyw , współprodukował debiut Leskiego pt. „Splot” oraz Epkę „Zaczyn”.

W sezonie artystycznym 2014/15 był kompozytorem – rezydentem Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie.

Andrzej Izdebski- muzyk, producent i realizator nagrań, występujący i współpracujący z wieloma polskimi i zagranicznymi muzykami, m.in.: Olafem Deriglasoffem, Kazikiem Staszewskim, Ryszardem Tymańskim, Mikołajem Trzaską.

Dyskografia
Nash
Mandalay
2016
Fonobo/MTJ

  1. Mandalay
Video
Astrożona
Mandalay