Maja Kleszcz & incarNations

Maja Kleszcz & incarNations

Galeria
Bio

IncarNations to Maja Kleszcz i Wojciech Krzak, którzy poznali się w Kapeli ze Wsi Warszawa, gdzie grali wspólnie ponad 10 lat.

Po odejściu z Kapeli skupili się na piosence polskiej – na próbie powrotu do starych, dobrych wzorców piosenki polskiej, gdy muzyka nie była banalną konstrukcją w rytmie pod nogę, a teksty stawały się małymi perełkami literatury. Nawiązali współpracę z Bogdanem Loeblem – literatem, poetą, prozaikiem, autorem stylistyki języka bluesowego, tworzącym niezapomniane teksty dla Breakoutu Tadeusza Nalepy i wielu innych artystów. Do współpracy zaprosili wspaniałych instrumentalistów i tak zrodził się zespół i tak powstały dwie, nominowane do najważniejszych nagród w Polsce płyty: „Radio Retro” (2010), oraz „Odeon” (2012).

Karierę z Kapelą zaczynaliśmy jako bardzo młodzi ludzie, Maja miała 14 lat, a ja 20. Przez dekadę kształtowaliśmy w kapeli swoje gusta muzyczne, zdobywaliśmy szlify grając koncerty na całym świecie, na największych festiwalach (Roskilde Glastonbury), prestiżowych miejscach (Lincoln Centre, Ronie Scotts). Zwieńczeniem naszej kariery z Kapelą było skomponowanie i wyprodukowanie płyty „Infinity”, nagrodzonej fryderykiem i uznanej za „najlepszy album world music na świecie”. W roku 2004 z zespołem otrzymaliśmy prestiżową nagrodę BBC „Awards for World Music”.

Wojtek

Kapela Ze Wsi… miała od zawsze swój konkretny zasięg zainteresowań, podczas kiedy nas nosiło od jazzy, bluesa, klasyki, soul, r’n’b po muzykę elektroniczną. Słowem potrzebne było stworzenie platformy muzycznej, która umożliwiała by nam realizowanie największych pasji.

Maja

Tą platformą stała się formacja IncarNations, której pierwszy album „Radio Retro” według magazynu Polityka był „Płytą Roku”, a Gazeta Wyborcza napisała, że „Kleszcz jest gwiazdą, bierze tą płytą miejsce w ekstraklasie polskich wokalistek”. Single z kolejnego albumu „Odeon”: „Nasza Miłość Ma Skrzydła” i „ Rebeka” spotkały się ze znakomitym przyjęciem w radiach, szczególnie w Programie 3. Natomiast piosenka „Spadającą Gwiazdkę Schowaj Do Kieszeni” przez kilka kolejnych tygodni była numerem jeden na liście przebojów PR1 Polskiego Radia.

Rzeczpospolita: „Oczywiście możemy też usłyszeć w piosenkach echa hitów Amy Winehouse, a nawet mówić „o polskiej Adele”. Lepiej jednak powiedzieć: Maja Kleszcz, bo to już znak jakości’

Dyskografia
Maja Kleszcz & incarNations
Romantyczność
2016
MTJ Kup płytę

Maja Kleszcz & incarNations
Odeon
2012
Kayax

Maja Kleszcz
Radio Retro
2010
Kayax

Video
Zanim Wstanie Miasto
Made in Polska
Zabrakło łez
Rebeka
Nasza miłość ma skrzydła
Spadającą gwiazdę schowaj do kieszeni
Careless love