Izes

Izes

Galeria
Bio

Bezkompromisowość i autentyczność to najczęściej pojawiające się określenia na temat Izes. Nie dające się zaszufladkować kompozycje czerpiące z trip hopu oraz rocka i podkłady elektroniczne, wypełnione są elektryzującym wokalem, który przełamywany jest wysokimi tonami i szeptem. Artystka swoją twórczość opiera na pozornych sprzecznościach, które tworzą spójną i przemyślaną całość. Pierwszym singlem zapowiadającym nowe wydawnictwo artystki i doskonale oddającym charakter albumu jest utwór Aż do rana. W utworze możemy usłyszeć leniwie snujące się dźwięki przeplatane pulsującym basem. W singlu o buntowniczym nastawieniu, tak charakterystycznym dla artystki, odczytać można dysonans między delikatnym, zmysłowym wokalem a tekstem opowiadającym o nocnej grandzie. Słowa utworu, pojawiające się w nim muzyczne i liryczne sprzeczności, wpisują się w mroczną rzeczywistość zepsutego świata, o którym opowiada najnowszy album Izes. Do singla powstał wideoklip zrealizowany i zmontowany przez artystkę, nagrodzony na festiwalu Yach Film za najlepszy montaż filmowy. Ten utwór, jak i całe nadchodzące wydawnictwo, to zmysłowy wandalizm, któremu warto się poddać.

Instagram: link

Dyskografia
Izes
Hello Wasteland
2016
Fonobo/MTJ Kup płytę

Izes
Hello Wasteland
2016
Fonobo/MTJ

Hello Wasteland jest drugim singlem zapowiadającym album Izes, który ukaże się pod szyldem wytwórni FONOBO Label jesienią 2016. Utwór stylistyką nawiązujący do pierwszego singla Aż do rana, opiera się na melodyjnym, rockowym brzmieniu połączonym z hipnotyzującym wokalem artystki. Singiel został podzielony na trzy części, bez wyraźnego zaznaczenia zwrotki czy refrenu. Izes po raz kolejny namawia nas do intensywnej przejażdżki przez życie, nęci i wabi. Przekorny w swojej konstrukcji, jaki i warstwie lirycznej singiel opowiada o dystansie do codzienności. Nawet jeśli codzienność to post apokaliptyczny, zepsuty świat.

Pobierz lub posłuchaj

Izes
Aż do rana
2016
Fonobo/MTJ

Aż do rana jest pierwszym singlem zapowiadającym płytę Izes, która ukaże się pod szyldem wytwórni FONOBO jesienią 2016.
W utworze możemy odnaleźć inspiracje zaczerpnięte z trip hopu i usłyszeć leniwie snujące się dźwięki przeplatane pulsującym basem. W singlu o buntowniczym nastawieniu, tak charakterystycznym dla artystki, odczytać można dysonans między delikatnym, zmysłowym wokalem a tekstem opowiadającym o nocnej grandzie. Słowa utworu, pojawiające się w nim muzyczne i liryczne sprzeczności, wpisują się w mroczną rzeczywistość zepsutego świata, o którym opowiada najnowszy album Izes. Do singla powstał wideoklip zrealizowany i zmontowany przez artystkę, nagrodzony na festiwalu wideoklipów Yach Film za najlepszy montaż filmowy.
Ten utwór to zmysłowy wandalizm, któremu warto się poddać.

Pobierz lub posłuchaj

Video
Hello Wasteland
Aż do rana