Heroes Get Remembered

Heroes Get Remembered

Galeria
Bio

Heroes Get Remembered mają na koncie dwie płyty długogrające „Lies”  oraz wydaną 21 marca 2016 „No mirrors, no friends” .
Na nowym wydawnictwie formacji udało się zbudować most pomiędzy wszystkim co najlepsze w klasycznym rocku z lat siedemdziesiątych, a nowoczesnym spojrzeniem na kompozycję i sposób aranżowania.

Energia w muzyce rockowej to szerokie i niejednoznaczne pojęcie. Podobnie jak emocje, które wywołuje – czasami kompozycje na pozór spokojne i bardziej wyrafinowane potrafią wywołać uczucia gwałtowniejsze niż burza, a ostre, rockowe łojenie, paradoksalnie – uspokoić. Fakt, że muzycy zespołu Heroes Get Remebered przeszli drogę od amerykańskiej szkoły punk rocka, aż do rejonów bliższych Radiohead czy nawet Pink Floyd, nie jest ani trochę niespodzianką, zważywszy na fakt, że poziom energii i emocji w ich utworach jest wciąż jednakowo wysoki.

 

Debiutancki album zespołu Heroes Get Remembered „Lies” (2013, MTJ) został oceniony przez wielu dziennikarzy muzycznych jako „album roku”, a utwory „Hopes and Fears” oraz „Long Night Drive” znalazły się na playlistach Trójki Polskiego Radia, Antyradia czy Eski Rock. Zespół jak dotąd miał okazję dzielić scenę z takimi gwiazdami jak Paramore, Zebrahead, Escape The Fate, Billy Talent, The Blackout, We Are The Ocean, Gogol Bordello, Die Toten Hosen czy Bad Religion. Do swoich sukcesów mogą też zaliczyć zdobycie głównej nagrody BORDER BREAKER na festiwalu Jarocin 2010

Dyskografia
Heroes Get Remembered
No mirrors, no friends
2016
Fonobo/MTJ Kup płytę

Heroes Get Remembered
Lies
2013
Fonobo/MTJ Kup płytę

  1. Hopes And Fears
  2. Give It To Me
  3. Little Mary
  4. Lumberjack
  5. Collision
  6. Dead Bird
  7. Endgame
  8. Anthem
  9. Long Night Drive
  10. Side Of The Road
Video
Mother Of Men
Water
Hopes and Fears
Long Night Drive
Dead Bird
Koncerty

Czerwiec 29, środa, 2016
GDYNIA, Open'er Festival 2016 LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO TENT STAGE

Czerwiec 30, czwartek, 2016
GDYNIA OPEN STAGE na Placu Grunwaldzkim