Arek Kłusowski
 
Bio
Arek Kłusowski - charyzmatyczny wokalista, kompozytor, tekściarz.
Obdarzony jednym z najoryginalniejszych głosów w kraju.
Przez lata zajmował się pisaniem piosenek dla czołowych polskich artystów.
W 2015 roku zadebiutował na deskach Teatru Buffo w spektaklu "Cohen - Nohavica" w reżyserii Mariana Opanii.
Występował u boku Jennifer Batten (gitarzystki Michaela Jacksona) a także jako jedyny debiutant w 2 Trasie Muzyki Filmowej po całej Polsce.
Jego utwory często stanowiły tło muzyczne w wielu serialach m.in. "Druga Szansa" TVN.
Wiosną 2019 roku wydał swój debiutancki album „Po tamtej Stronie” w reszcie odnalazł swoją artystyczną tożsamość.

„Po tamtej Stronie" to 13 utworów, w których artysta opowiada o osobistych przeżyciach. O miłości, wartościach, dylematach, depresji i samotności. Przy pracy nad materiałem wspierali go m.in. Daria Zawiałow oraz znakomici producenci: Michał Kush, Maciej Sawoch (znany ze współpracy z Kasią Nosowską, Miuoshem oraz Krzysztofem Zalewskim) oraz Marcin Kuczewski i Michał Wasilewski (zespół xxanaxx). Niespodzianką jest także udział Jacka Moore'a, syna brytyjskiego muzyka i wirtuoza gitary Gary’ego Moore’a. Jack napisał tekst i współtworzył muzykę do jednego z utworów.

Album spotkał się z pozytywnym odbiorem i zebrał same pozytywne recenzje krytyków muzycznych.


Debiutancki krążek Arka Kłusowskiego to dowód na to, że nie trzeba nazywać się Dawid Podsiadło, aby nagrać wysmakowany popowy album."
Jest wokalistą z pełną świadomością swojego głosu, tego, co chce osiągnąć i piszący teksty, na których chce się skupić uwagę? Jest! Są dobre, pozbawione zbędnych elementów i dłużyzn kompozycje? Są! Jest kandydat na jeden z najciekawszych debiutów roku i pozycję popową nr 1 w tym roku na rodzimym rynku? Zaryzykuję i napiszę, że - zgodnie z duchem talent shows, w których Arek brał udział - jak najbardziej jestem na tak!
(Rafał Samborski, interia.pl)

" Po tamtej stronie” od banału ucieka, tak samo zabawa słowem, próba ucieczki od budowania szlangwortów sprawia, że płyty się słucha, daje ona radość nawet, gdy ktoś na co dzień za muzykę raczej lekką, łatwą i przyjemną nie przepada.
(Marcin Cichoński, dziennik.pl)

Debiutancka płyta „Po tamtej stronie” jest owocem konsekwencji Arka w dążeniu do zdefiniowania własnej, ambitnej formuły „pop music”, łączącej wyrafinowanie z prostotą oraz tradycję z nowoczesnością. Recepta na sukces Arka Kłusowskiego okazała się prosta – chłopięcy, zbuntowany wokalista, dokonujący rozrachunku ze światem i samym sobą na tle chwytliwych melodii ubarwionych elektroniką. Postgrunge i pop w jednym worku. Co kawałek, to przebój – niby jest „alternatywnie”, ale jak zagrają w radiu, to spodoba się nawet ciotkom wieszającym akurat pranie. Ale to cały czas jedna z najlepszych rzeczy, jakie przydarzyły się w polskiej muzyce pop w ostatnim czasie, co zresztą doceniają, głosując swoimi pieniędzmi, Polacy kupujący płytę „Po tamtej stronie”.
(Maciek Saskowski, jazzsoul.pl)

Arek jest dla mnie fenomenem, bo łączy dwa światy, które od pewnego czasu toczą ze sobą cichą batalię. Po tamtej stronie słuchają zarówno odbiorcy komercyjnych stacji radiowych i telewizyjnych, jak i degustatorzy wyszukanych brzmień zwanych alternatywą, choć ci drudzy trochę opornie przekonują się do chłopca z talent show. Jaka historia by się za nim nie ciągnęła, trzeba przyznać – wydał bardzo dobrą płytę, na której jest 100% Arka w Arku.
( Weronika Szymańska , allaboutmusic.pl)
Chociaż bez wątpienia na krążku "Po tamtej stronie" artysta w reszcie rozwija skrzydła i udowadnia swój potencjał, to dopiero przed publicznością na żywo odsłania swoją niesamowitą charyzmę i doskonałe możliwości wokalne. Na swoim koncie ma wiele entuzjastycznie przyjętych koncertów m.in. na festiwalach: Spring Break, Open’er Festival, Męskie Granie, a także supporty przed brytyjską grupą Jungle oraz ekscentrycznym Gusem Dappertonem.
Arek każdego dnia zdobywa nowe grono słuchaczy a obok jego twórczości i energii nie sposób przejść obojętnie.
Dyskografia

zobacz album
Po tamtej stronie
2019
Video
Arek Kłusowski - Szukam
Arek Kłusowski - Po tamtej stronie
Arek Kłusowski - Rocznik 92